Svatba na Jitkovském mlýně a jaké Vás čekají výročí svatby?

Pokud si představujete Váš svatební den jako pohádku s kouzelnou atmosférou nebo toužíte po svatbě s celou rodinou uprostřed přírody bude pro Vás svatba na Jitkovském mlýně tou pravou volbou. Svatba v areálu mlýna má i další výhody. Zajímá Vás jaké?

V první řadě je to uzavřený areál a naprosto ničím a nikým nerušená zábava. Velké zázemí pro celou Vaši rodinu, blízké, pro svatební obřad i hostinu a zajištění noclehu v nadstandardních apartmánech. Příroda všude kolem Vás. Romantická místa pro svatební focení. Přizpůsobivý styl a atmosféra svatby na mlýně. Možnost svateb až pro 100 lidí, velké prostory. Možnost individuálního cateringu a hostiny, dle toho, co máte rádi. Mlýnský rybník k využití pro svatební fotky a projížďku ženicha a nevěsty i hostů.
Jitkovský mlýn Vám splní všechny Vaše přání a očekávání. Pokud už jste ve fází po svatbě, kdy šťastně prožíváte manželský život, rozhodně by vám neměly uniknout důležité posvatební dny. Jaké? Jde o výročí svatby. Výročí svateb je hned několik. Využijte výročí svatby jako záminku na oslavu a prožití krásných a pohodových chvil se svým partnerem. Jak se nazývají jednotlivá výročí svatby?

První svatební výročí je zároveň samotným dnem svatby. Jde o „bílou svatbu" (den svatby).
Následuje „oslí svatba", což je období 9 měsíců po svatbě. Někdo tomuto výročí říká i „pivní svatba" Toto výročí se uznávalo spíše dříve. Nyní už se na něj zřejmě pozapomnělo. Takto vtipně se nazývá období 9 měsíců od svatby v případě, že nevěsta ještě neotěhotněla.
1.rok od svatby je výročí „bavlněná svatba". Název vyplývá z toho, že rok od svatby si manželé stále užívají a mají se „jako v bavlnce".
2.rok od svatby se výročí nazývá „papírová svatba". Název vychází z toho, že se manželství stále podobá „nepopsanému listu papíru".
3.rok jde o výročí „kožená svatba", protože manželství už má pevnější základy, jako nejpevnější kůže.
4.rok od svatby jde o „květinovou svatbu". Ke čtyřletému výročí by měly ženy dostat květinu.
5.let od svatby nese název „dřevěná svatba". Dřevo má symbolizovat pevné a dlouhé manželství, protože dřevo je trvanlivý přírodní materiál.
6.let od svatby se nazývá „železná svatba" Železo jako kov symbolizuje nerozbitnost vztahu a manželství.
Po 7.letech od svatby vás čeká „měděná/ vlněná svatba". Měď má symbolizovat lesk a lásku manželů.
8.let od svatby se nazývá „bronzová svatba", kdy v minulosti bylo zvykem obdarovávat manželky, již ne květinami, ale spíše kuchyňským nádobím.
9.rok po svatbě následuje „hliněná svatba". Při tomto výročí se dříve manželé obdarovávali předměty z hlíny.
10. let od svatby „cínová/ růžová svatba". Je prvním kulatým desetiletým výročím svatby, které můžete znát i pod názvem „den růží". Na tento den má žena dostat od muže rudou růži.
„Ocelová svatba" se nazývá 11.rok od svatby. Manželé se obdarovávají praktickými dárky.
„Hedvábná svatba" nese název 12.let v manželství. Hedvábí symbolizuje pevný materiál, na povrchu hladký, jemný a příjemný. Tak jako by to mělo být v manželství.
13.rok od svatby je „krajková svatba", kdy dříve ženy dostávaly krajky. Jelikož krajka byla dříve hodně drahá a vzácná, každá žena po ní toužila.
14.let po svatbě se výročí nazývá „slonovinová svatba". Je to výročí, kdy se manželé obdarovávali cennými předměty ze slonoviny.
15.let po svatbě nese název „křišťálová/ skleněná svatba". Pojmenování je odvozeno od skla, které je čisté, čiré a průzračné, tak jako vztah manželů po tolika letech. Od 15.roku po svatbě se začíná počítat výročí po 5 letech tzv. pětiletkách.
20.let po svatbě je „porcelánová svatba". Je výročím, kdy se dříve na oslavě manželů podával oběd do nového porcelánového nádobí.
„Stříbrná svatba" je výročím po 25 letech od svatby. Čtvrt století, kdy by se partneři měli obdarovávat stříbrnými prstýnky.
30.let je „perlová svatba". Tři desítky let společného manželství, to už je pořádně dlouho. Toto výročí by mělo symbolizovat vzácnost manželství, která se projevuje dárkem ženě v podobě perlového náhrdelníku s 30 perlami.
35.let se nazývá „lněná/ korálová svatba". V tomto výročí můžeme hledat symboliku, protože len je charakteristický svou pevností, jako i vztah po tolika letech je.
40.let od svatby nese název „rubínová svatba". Manželé si dříve nechávali přidat do svých prstýnků rubín, červený drahokam, který symbolizoval oheň a lásku pro takto dlouhý vztah.
Po 45.letech od svatby můžete oslavit „Safírovou/ jantarovou svatbu". Manželé si nechávali do prstenů vsazovat safír – modrý drahokam, který je známý jako kámen štěstí.
50.let společného života v manželství znamená „zlatou svatbu". Je krásným výročím půlstoletí společného života s partnerem, po boku jedné osoby. To už je opravdu co slavit. Manželé si při tomto výročí obvykle darují nové zlaté prsteny. Původní prsteny odloží k cennostem a rodinnému jmění.
55.let od svatby je „smaragdová svatba". Smaragd symbolizuje velkou cennost tohoto výročí.
„Diamantová nebo také briliantová svatba" vás čeká po 60. letech. Výročí získalo název k přirovnání nejtvrdšího nerostu a zároveň nejcennějšímu drahokamu na světě.
65.let od svatby se jmenuje „kamenná svatba". Symbolizuje to nejpevnější, což je kámen.
70. let nese název výročí „požehnaná/ platinová svatba". Nejcennější kov, což je přeci platina.
„Nebeská/ korunovační svatba" takový název nese 75.let společné manželského života. Název získalo, protože kdo se dožije tak dlouhého společného života, půjde po smrti zaručeně do nebe.